Corelio en Concentra centraliseren drukkerij

Coldset Printing Partners

Media / News

Coldset Printing PartnersIn 2010 beslisten Corelio en Concentra om hun krachten te bundelen en hun coldsetactiviteiten samen te organiseren. Er werden toen twee joint ventures opgericht op twee verschillende sites: Printing Partners Brussels (Groot-Bijgaarden) en Printing Partners Paal-Beringen. Vandaag, 6 september, heeft de directie van Printing Partners op een bijzondere ondernemingsraad de intentie tot collectief ontslag aangekondigd bij Printing Partners Brussels, met het oog op sluiting van de site in Groot-Bijgaarden eind 2021, en centralisatie van de activiteiten op de site in Paal-Beringen.

De krantendrukkerijen opereren in een mature en kapitaalsintensieve markt, met een dalende printoplage en een groeiende belangstelling van de consument voor digitale krantenproducten. Door de samenwerking konden beide uitgevers indertijd noodzakelijke schaalvoordelen en efficiëntieverbetering realiseren, de langetermijnvisie van de kranten vrijwaren én nieuwe investeringen uitstellen om de toekomstige technologische evolutie beter te kunnen inschatten.

Om een antwoord te kunnen blijven bieden op de uitdagingen binnen het printmedialandschap en rekening houdende met de levensduur van het machinepark, dringen beslissingen zich nu evenwel op teneinde te anticiperen op de toekomst. In de huidige sterke concurrentiële marktomgeving is het noodzakelijk om het drukproces zo efficiënt mogelijk te organiseren en hoogkwalitatieve producten tegen een zo laag mogelijke kostprijs te realiseren. Daarom werden de afgelopen periode verschillende scenario’s onderzocht. De aandeelhouders zijn bereid een belangrijke investering te doen om de continuïteit van de print binnen de groep te waarborgen. De raden van bestuur zijn van oordeel dat de centralisatie van de activiteiten naar de bestaande drukkerij in Paal-Beringen hierbij het meest aangewezen is. Dit zou bijgevolg een sluiting van de site Groot-Bijgaarden impliceren. Indien de intentie leidt tot een beslissing, betekent dit dat het industrieel plan stapsgewijze uitgevoerd kan worden. De directie beseft dat, indien de activiteiten effectief gecentraliseerd worden in Paal-Beringen, dit mogelijk ingrijpende gevolgen heeft voor de medewerkers tewerkgesteld in Groot-Bijgaarden.

Paul Huybrechts (gedelegeerd bestuurder Printing Partners): “Ondanks de grote uitdagingen in het printmedialandschap - gekenmerkt door een dalende oplage en een stijgende vraag naar digitale krantenproducten - blijven wij geloven in een toekomst voor de papieren krant. Om de continuïteit van de print binnen de groep te waarborgen, stellen we nu ons investeringsplan voor dat gepaard gaat met een intentie tot centralisatie van de activiteiten op 1 site. Door deze aankondiging enkele jaren vooraf te doen, zouden we bijkomende mogelijkheden kunnen creëren om tot sociaal aanvaardbare oplossingen te komen voor onze medewerkers. Het investeringsplan van Printing Partners laat onze klanten toe om binnen een dalende printmarkt toch de kwaliteit van hun papieren producten te verhogen. Op die manier kunnen ze tegemoet komen aan de vraag van hun lezers en adverteerders. ”