Is naar school gaan gevaarlijk voor onze kinderen? De vereniging Ouders van Verongelukte Kinderen (OVK) denkt van wel. Naar school gaan is zelfs veel gevaarlijker dan we denken. En jammer genoeg gaan de cijfers van VIAS in dezelfde richting: elke dag zijn gemiddeld 12 kinderen betrokken bij ongevallen op weg naar school. Het instituut meldt ook dat 78% van deze ongevallen gebeurt binnen een straal van 300 meter rond de school.
Het is dus van vitaal belang om de maximumsnelheid in de buurt van scholen te respecteren, zeker in deze tijd van het jaar, waarin de dagen korter worden. Volgens de AWSR (het Waals agentschap voor de verkeersveiligheid) stijgt het aantal slachtoffers bij weinig licht met 89%. Nu het schooljaar weer opstart en het verkeer over het algemeen drukker en dus gevaarlijker is, hebben OVK en haar creatief bureau Happiness besloten om onze zware voet lichter te maken. Hoe? Door Waze te gebruiken, de populairste gratis app voor bestuurders. Want: als Waze de aanwezigheid van politie of een radar aangeeft, gaan veel bestuurders inderdaad trager rijden. Op basis van deze observatie kwamen OVK en Happiness op het idee om op Waze duizenden politieagenten te plaatsen in de buurt van scholen. Virtuele politieagenten, die niet echt aanwezig zijn.
Zo kwam het dat op 7 november, om 7.45 uur, de 1,6 miljoen Waze-gebruikers tot hun verbazing 8.425 (virtuele) politieagenten zagen verschijnen op hun GPS. Zij maakten 8.425 schoolstraten veiliger. De actie is vooral bedoeld om mensen eraan te herinneren hoe belangrijk het is om te vertragen als ze een school naderen.
Credit list:
- Client : PEVR - OVK
- Contacts : Koen van Wonterghem, Ellen Ruys, Sara Sweeck
- Agency : HAPPINESS BRUSSELS
- Executive Creative Management : Karen Corrigan
- CD : Geoffrey Hantson
- Creation : Mathias Lemielle
- Creation : Thomas Cappelle
- Managing Director : Hans Smets
- Copy FR : Stéphane Opdenbosch
- Copy NL : Dee Verwaetermeulen
- Head of Production : Bart Vande Maele
- Head of Motion : Remke Faber
- Director : Simon Schuurman
- Head of Digital : Joni Allaert
- Head of Technology : Thomas Colliers
PROJECTMANAGER PR & COMMUNICATIE - NANS
OVER WITH LOVE NANS* With Love Nans* is een creatief communicatie- en PR-agency […]
Account Manager - Mediamixer
Word jij de brug tussen creativiteit, strategie en media? Bij MediaMixer zoeken we […]
Strategic Planner - Mediamixer
Wat we zoeken? Een strateeg met een scherpe geest, een neus voor trends […]
Strategic Director - Wavemakers
Welkom bij Wavemakers Bij Wavemakers hebben we een passie voor baanbrekende PR en […]