De ondertussen tiende editie van TEDxBrussels zal plaatsvinden op 5 maart 2018 in de Brusselse Bozar. Centrale thema dit jaar is ‘A Brave New World’, naar de wereldvermaarde sciencefictionroman van Aldous Huxley, waarin hij een toekomst beschrijft die beheerst wordt door technologie en rationalisme, waar de staat oppermachtig is, sociale media ons levens controleert, pornografie gecommercialiseerd is tot op het punt dat het mainstream geworden is, machines om ons heen vliegen, en corruptie de norm is.
Wat is er, 75 jaar later, werkelijkheid geworden? Wat is fictie gebleven? En vooral: welke richting zullen we de komende 75 jaar uitgaan? Het zijn vragen waarop de sprekers op de ondertussen al tiende editie van TEDxBrussels hun licht zullen laten schijnen binnen drie verschillende gebieden: technologie, entertainment en design.
Het doel van de wereldvermaarde TED-conferenties is het verspreiden van innovatieve en positieve ideeën, die de kracht in zich hebben de wereld te veranderen. Ieder jaar ontvangt TEDxBrussels een uitgebreid panel van denkers, onderzoekers, ondernemers, uitvinders en artiesten die hun ideeën met het publiek willen delen. Sprekers worden uitgenodigd op basis van hun expertises, maar ook hun passies of de avonturen die ze beleefd hebben kunnen aanleiding geven tot een inspirerende TED-talk. TEDxBrussels lost nu al een eerste reeks bevestigde sprekers:
- Petra De Sutter, buitengewoon hoogleraar gynaecologie aan de Universiteit Gent en hoofd van de afdeling Reproductieve Geneeskunde van het Universitair Ziekenhuis Gent;
- Alexander Bard, Zweeds muzikant, producer en filosoof, bekend om zijn lezingen over de sociale gevolgen van een interactieve revolutie;
- Jochanan Eynikel, Businessfilosoof en expert mensgericht ondernemen & toekomstdenken bij denktank ETION;
- Damya Laoui, Algerijns VUB onderzoekster gespecialiseerd in nieuwe immuuntherapieën rond kanker, onlangs verkozen tot één van de Innovators Under 35 door MIT;
- Erika Lust, Zweedse regisseuse en producer van erotische films, en spilfiguur in de feministische pornografiebeweging.
De sprekers zullen hun standpunten en ideeën uit de doeken doen voor zowat 1600 aanwezigen in de Bozar. Tickets zijn vanaf nu verkrijgbaar.