Voluit beleving voor Boektopia met Cayman

Crea / News

Afgelopen herfstvakantie palmde Boektopia 14.500 vierkante meter in van Kortrijk Xpo. Op de (boeken)plank: duizenden boeken, meer dan 700 voorstellingen en signeersessies, podcastopnames, speurtochten, een voorleesbos en ga zo maar door. Dit jaar schaarden alle uitgevers en boekhandelaars zich achter dit heus ‘boekenfeest’ om het boek in de kijker te zetten en lezen te promoten. Ook dit jaar kwam de organisatie bij Cayman aankloppen om de communicatiestrategie vorm te geven en uit te voeren.

Een reuzenboek als blikvanger

Met een reuzengroot boek als blikvanger in het stadscentrumvan Kortrijk gaf het bureau het startschot voor Boektopia. Altijd willen weten hoe het voelt om op de back cover van een boek te pronken? Dankzij de hoofduitsnede kon dat gevoel eventjes ervaren worden. Een leuke plek voor een toffe foto, en dat dacht de pers ook. Voor enkele gelukkigen die hun foto deelden waren er gratis tickets te winnen op de koop toe.

Het geschreven woord online verkondigen

Naast tal van offline uitingen zoals advertenties, vlaggen en stickers zette Cayman een brede online campagne op waarmee het duizenden boekenfans naar Kortrijk Xpo lokte. Zowel Google Search, YouTube, Facebook, Instagram als TikTok werden ingezet om Boektopia online te laten leven. De content werd per kanaal aangepast om maximaal relevant te zijn.

Inspireer met meer sfeer

Met het vele beeldmateriaal van 2022 en de volgeplande agenda van 2023 werd aan de slag gegaan om het advertentiemateriaal te creëren. Het bureau maakte gebruik van de herkenbare illustratiestijl, maar combineerde deze met beelden van de vorige editie. Inhoudelijk focuste het op de bekendmaking van het programma. Dit door verschillende auteurs en belevingen naar voren te schuiven. En ook video kent zijn plek: zowel snappy TikTokvideo’s als een netjes ineen gebokste video met voice-over passeerden de revue.

“Dat onze inspanningen z’n vruchten hebben afgeworpen, durven we wel te stellen. Boektopia klokte dit jaar af op 47.000 boekenliefhebbers die de weg vonden naar Kortrijk Xpo. In totaal werden 105.000 boeken verkocht, en dat is een pak meer dan vorig jaar,” klinkt het enthousiast bij Cayman.

Credits

Client: Boektopia

Client contacts: Patrick Boeykens

Agency: Cayman Creative Thinkers

Strategy: Karen Lemaire

Creative Direction:  Hendrik Holderick & Karen Lemaire

Project Management: Mauri Van Coillie, Marinka Van de Walle

Account Management: Chloé Coppieters