Côtes du Rhône gaat verder met het overboord gooien van vastgeroeste ideeën over wijnen en vindt dat iedereen het recht moet hebben om wijnen te kiezen die het beste bij hem of haar passen, gewoonweg puur voor het plezier. Herfst 2016 lanceert deze appellation met La Famille een nieuwe communicatiecampagne, fris en open-minded, voor een AOC die het almaar beter doet. België krijgt de primeur voor deze campagne. ons land is overigens de op één na belangrijkste exportmarkt voor Côtes du Rhône-wijnen (18% export - in volume – na het Verenigd Koninkrijk).
"Côtes du Rhône zijn wijnen die eenvoudig gebleven zijn, dicht bij de mensen ; wijnen die zowat gemaakt zijn om te delen, modern ook," vertelt Virginie Charlier, verantwoordelijke Marketing en Communicatie van Inter-Rhône.
Vanaf oktober 2016 wordt het eerste beeldmateriaal verspreid in de media en gespecialiseerde vakpers, met affiches in heel Brussel tijdens Megavino (van 21 tot 24 oktober). In 2016 is het voor het derde jaar op rij dat Côtes du Rhône-wijnen een partnership aangaan met Bistronomie.
Waarover gaat het? In een 40-tal restaurants die aan deze restaurantgids verbonden zijn, vooral in Vlaanderen, worden originele gerechten gekoppeld aan een lievelingswijn van de chef, een Côtes du Rhône... Ook via alle andere communicatiekanalen van Bistronomie worden Côtes du Rhône-wijnen in de kijker geplaatst. In september en oktober 2016 worden Côtes du Rhône-wijnen in 700 restaurants doorheen heel het land gepromoot. Dit door het uitdelen en verspreiden van allerlei promotiemateriaal (dienbladen, kurkentrekkers, glazen, affiches, tafelstaanders, enzovoort).
"Côtes du Rhône-wijnen richten zich tot al diegenen die van goede smaak houden, de smaak van lekkere dingen, de smaak van nieuwe vrienden ontmoeten en dingen ontdekken, de smaak van het moment. Heel eenvoudig en ongecompliceerd," onderstreept Marion Vielfaure, creatief directeur van reclamebureau La Famille. "Vandaar ook dat we resoluut afstapten van dat vaak veel te formele en traditionele wijnuniversum, om richting iets ontspannend en gezellig te gaan, een wereld waarin iedereen zich makkelijk kan vinden en onmiddellijk thuisvoelt."
Het nieuwe beeldmateriaal van Côtes du Rhône bestaat in 3 kleuren en schetst de wijnen als sympathiek en toegankelijk : makkelijk om drinken (voor ontspannen en informele gelegenheden of meer conventionele) met een universeel karakter (voor iedereen, in alle omstandigheden). Over de eenvoud en helderheid van deze gloednieuwe communicatiecampagne is zowat iedereen alvast unaniem positief.
Credits
Reclamebureau Frankrijk: La Famille
Adverteerder: Côtes du Rhône
Verantw. adverteerder: Virginie Charlier, Caroline Decatra
Verantw. reclamebureau : Joseph Lefebvre, Valérie Verrechia
Creatieve directie: Marion Vielfaure, Eric Hélias
Artistieke directie: Oriane Marliac, Pamela Mitry
Illustratie: Gilles & Cécilie Studio
Fotografie: Patrice Jean-Baptiste
Responsable du développement commercial et marketing H/F - Réseau des Médias de proximité (FR)
APPEL A CANDIDATURES Le Réseau des Médias de proximité recrute un.e « Responsable […]
Corporate PR Account Manager Walkie Talkie
WALKIE TALKIE IS ON THE LOOKOUT FOR A CORPORATE PR ACCOUNT MANAGER WALKIE […]
Marketing and Admissions Director - The British School of Brussels
We’re looking for a Marketing & Admissions Director to join our amazing team at The […]
Customer Engagement Strategist - Christelijke Mutualiteit
Bedrijfsomschrijving Werken bij CM, is werken met goesting. Want bij CM heb je […]