Dove doorbreekt taboe op lichaamsgeur met ‘Be Fearless, Smell Beautiful Everywhere' campagne

Storyboard Agency ontwikkelde de Benelux-campagne rondom de lancering van Dove's nieuwste productinnovatie: Whole Body Deo. Met de campagne Be Fearless, Smell Beautiful Everywhere doorbreekt het merk het taboe op lichaamszweet en inspireert het haar doelgroep om onbevreesd in het leven te staan.
Wist je dat slechts 1 procent van al het lichaamszweet afkomstig is van de oksels? Toch richten de meeste deodorants zich uitsluitend op dit kleine gebied. Dove Whole Body Deo biedt een innovatieve oplossing die verder gaat dan alleen oksels. De deodorant zorgt voor langdurige geurcontrole – tot wel 72 uur – dankzij actieve huidverzorgende ingrediënten. Hoewel het product zweet niet voorkomt, garandeert het een frisse geur, ongeacht de omstandigheden.
Een driedelige campagne die taboes wil doorbreken
In een driedelige campagne, gericht op Nederland en België, wordt het gesprek over lichaamszweet op gang gebracht via een combinatie van straatinterviews en challenges. “Met deze campagne willen we niet alleen een nieuw product introduceren, maar ook – samen met invloedrijke creators – het gesprek op gang brengen over een ongemakkelijk onderwerp als lichaamszweet en geur,” zegt Martijn de Kemp, founder van Storyboard Agency.
Influencers Nina de Vries (NL), bekend van haar immune to fear challenges en Alexandra Koljaj Vliet (BE) vroegen in een eerste fase voorbijgangers naar hun ervaringen met lichaamsgeur en ongemakkelijke zweetmomenten. De rauwe en eerlijke reacties werden vastgelegd in luchtige voxpop-video’s.
De inspiratie die in de straatinterviews werd opgehaald, is creatief doorvertaald naar een serie real-life challenges waarmee het merk populaire creators als Veerle Hofkens (NL), Sophie Ousri (NL), Anna-Livia Smekens (BE) en Yara Fransen (BE) het vuur aan de schenen legde en het zweet uit lieten breken. Denk aan presenteren voor een volle boardroom of zingend door een winkelstraat lopen. Ondanks de spanning bleven zij zelfverzekerd dankzij Dove Whole Body Deo. De video’s worden zowel organisch als via paid snippets op TikTok en Meta verspreid.
@vanilack Publiciteit met als pov: je hebt geen idee wat je moet doen maar @Dove Beauty & Personal Care laat je goed ruiken EN je krijgt een geslaagde date 💅 #befearless #smellbeautifuleverywhere @Nell⭐️ @𐦐 @Oran @alexandraklj besties ❤️
@sophieousri ad | Zou jij dit durven? Dankzij @Dove Beauty & Personal Care had in ieder geval niemand last van mijn angstgeur (had alleen niks bij tegen de gehoorschade) #befearless #smellbeautifuleverywhere
“Bij Dove geloven we dat iedereen zich comfortabel en vrij zou moeten voelen in hun eigen lichaam, ook op de momenten waarop je je kwetsbaar voelt,” zegt Louise Barré, brand manager Benelux voor Dove en Rexona. “Met de ‘Be Fearless, Smell Beautiful Everywhere’-campagne willen we vrouwen aanmoedigen om schaamte los te laten en vol zelfvertrouwen elke situatie tegemoet te gaan.”
Aansluitend volgt er later in het jaar een derde fase waarbij de Whole Body Deo producten onder de community verspreid zullen worden middels seeding pakketten en festivalactivaties.
Credits:
Unilever team: Louise Barré, Louise-Marie Schreuer, Barbara Baccaert
Bureau: Storyboard Agency
Strategie & Creatie: Amber van Eekeren, Tim Boom, Martijn de Kemp
Project & Account: Des’ree van Wijk, Mellijn van Zanen
Productie: Four Creating
Regie: Sander Beekman
DOP: Jurriaan Kwakkel
Edit: David Widen, Inez Nina Aarts
Corporate PR Account Manager Walkie Talkie
WALKIE TALKIE IS ON THE LOOKOUT FOR A CORPORATE PR ACCOUNT MANAGER WALKIE […]
Marketing and Admissions Director - The British School of Brussels
We’re looking for a Marketing & Admissions Director to join our amazing team at The […]
Customer Engagement Strategist - Christelijke Mutualiteit
Bedrijfsomschrijving Werken bij CM, is werken met goesting. Want bij CM heb je […]
Account Manager - RMB
Wij zijn op zoek naar een Account Manager Wij zoeken een Account Manager […]