MolenGeek, de digitale organisatie met een sociale missie in de Brusselse gemeente Molenbeek, krijgt van Google binnenkort nog een beurs van ruim 200.000 euro. Zo kan MolenGeek zijn bestaande codeerschool uitbreiden om de gemeenschap nog meer toegang te bieden tot opleiding in digitale vaardigheden.
De schenking is een duwtje in de rug voor de lopende opleidings- en incubatieprogramma’s voor start-ups waarmee MolenGeek deelnemers met heel diverse achtergronden op weg helpt naar een job. Ze maakt ook de ontwikkeling mogelijk van een nieuwe opleidingsmodule van zes maanden rond artificiële intelligentie en gegevensanalyse. Die ondersteunt de opening van een tweede vestiging in Brussel in de loop van 2020, een kweekvijver waarin start-ups met een focus op AI en hun behoeften centraal komen te staan. Het nieuwe opleidingsprogramma dient daarbij als een technische inleiding in AI.
Al vanaf het prille begin van MolenGeek ondersteunt Google de oprichters in hun missie om via opleiding in digitale vaardigheden de lokale gemeenschap toegang te bieden tot technologie. Eerst deden ze dat met workshops en Hackathons, maar al gauw openden ze een coworkingruimte, een kweekschool voor start-ups en, kort daarna, een digitale codeerschool. Sinds zijn oprichting heeft MolenGeek aan 35 start-ups kansen geboden en 195 jonge ondernemers opgeleid. Nu wil het dat aantal fors verhogen en elk jaar 150 ondernemers uit kansarme milieus helpen.
Thierry Geerts, country manager voor Google België, licht toe: “Als je meer kansen wilt bieden in een moeilijke omgeving, is het volgens Google belangrijk om jong talent te betrekken bij projecten die hen voldoening geven, zoals MolenGeek. Digitalisering fenomenale vooruitzichten biedt aan iedereen in België, zowel bedrijven als burgers.”
Responsable du développement commercial et marketing H/F - Réseau des Médias de proximité (FR)
APPEL A CANDIDATURES Le Réseau des Médias de proximité recrute un.e « Responsable […]
Corporate PR Account Manager Walkie Talkie
WALKIE TALKIE IS ON THE LOOKOUT FOR A CORPORATE PR ACCOUNT MANAGER WALKIE […]
Marketing and Admissions Director - The British School of Brussels
We’re looking for a Marketing & Admissions Director to join our amazing team at The […]
Customer Engagement Strategist - Christelijke Mutualiteit
Bedrijfsomschrijving Werken bij CM, is werken met goesting. Want bij CM heb je […]