"Juist lopen bevordert creativiteit"


Peter Ampe, © Lander Loeckx
Na de succesvolle lezing over 'lopen en creativiteit' van Peter Ampe op het eurobest Festival of Creativity in Antwerpen vorig jaar, toonde Borgerhoff & Lamberigts interesse om deze inspirende sessie uit te geven in boekvorm. Het resultaat is The mind works best at Running Speed, een 80 pagina’s tellende publicatie die even vlot leest als een keynote presentatie en inspirerende tips bevat om op een andere manier te gaan lopen. « Want als je op de juiste manier loopt, dan bevordert lopen de creativiteit, » stelt Peter Ampe. De creatief directeur van DDB Brussel is een van de meest bekroonde Belgische reclamecreatieven van het voorbije decennium. Zelf bedenkt hij zijn strafste ideëen tussen het heuvelige duinenlandschap van zijn heimat Oostende.
The mind works best at running speed wil je aanztten tot lopen, niet alleen omdat dit goed is voor je lichaam, maar ook omdat je brein beter werkt tegen 10 kilometer per uur. Al lopende maak je je geest vrij en word je overvallen door de meest creatieve gedachten en ideeën. « Ik heb altijd graag gelopen, » vertelt Peter Ampe. « En heb zowat alle officiële afstanden gedaan, van de 60 meter indoor tot de marathon. Maar om eerlijk te zijn, de laatste jaren loop ik niet meer om tijden te verbeteren. Dat heeft me een pak andere positieve elementen leren kennen van het lopen. Ik vroeg me altijd af of ik de enige was die dit ervaarde. Maar bij navraag bleken ook andere creatieven hetzelfde fenomeen te ondervinden. Er waren ook evenveel lopers die beweerden dat lopen totaal geen ideeën opwekte. Maar ook daar is een goede reden voor: de ideeën komen pas als je aan de juist snelheid loopt. Die snelheid is voor iedereen anders, ook dat wordt helder uitgelegd in het boek. »
Om zijn theorie te toetsen, klopte Ampe ook aan bij een Amerikaanse professor neurologie. « Onderzoek naar de invloed van lopen op creativiteit is voorlopig nog schaars. Er bestaat enkel bewijs over de impact van wandelen op het brein. En vermits lopen een uitvergroting is van wandelen, kan dat alleen maar goed zijn. Dat blijkt ook uit vragen die ik stelde aan de professor. Zij gelooft sterk in de hypothese dat lopen leidt tot creatieve hersenactiviteit. »
Responsable du développement commercial et marketing H/F - Réseau des Médias de proximité (FR)
APPEL A CANDIDATURES Le Réseau des Médias de proximité recrute un.e « Responsable […]
Corporate PR Account Manager Walkie Talkie
WALKIE TALKIE IS ON THE LOOKOUT FOR A CORPORATE PR ACCOUNT MANAGER WALKIE […]
Marketing and Admissions Director - The British School of Brussels
We’re looking for a Marketing & Admissions Director to join our amazing team at The […]
Customer Engagement Strategist - Christelijke Mutualiteit
Bedrijfsomschrijving Werken bij CM, is werken met goesting. Want bij CM heb je […]