Monica Bellucci houdt van Belgische lingerie

Crea / Design / News

judithIn haar nieuwste film ‘Spider in the web’ schittert Monica Bellucci een luxueus ontwerp van het Judith. Het Belgische lingeriemerk werd vier jaar geleden opgestart door ontwerpster Judith Van Herck. Door haar achtergrond als costumière creëert Judith Van Herck haar designs als een heuse regisseuse: met scenario en een personage als muze.

Zo vertelt de nieuwe ‘Black & White Water’ collectie het verhaal van een vrouw die continu flirt met tegenstrijdige emoties. Een contradictie die Judith Van Herck in haar ontwerp vertaalt door de combinatie van contrasterende kleuren en materialen: luxueuze Franse kant, zachte zijde en de elegantie van verfijnde gouden accenten staan in fel contrast met stoerdere, grafische elementen.

“Als ontwerper valt het me steeds op dat wanneer vrouwen mijn lingerie dragen er heel wat gevoelens loskomen,” zegt Judith Van Herck. “Vrouwen kunnen zich zacht, elegant, mooi, zelfzeker, slank, stout of net ondeugend voelen door het dragen van één specifiek stuk. Het lijkt wel een continue flirt met tegenstrijdige emoties. Zelf heb ik dat ook vaak. Dan valt mijn oog op een stuk dat bij me past, maar op een bepaalde manier ook weer helemaal niet. Ik word dan door iets getriggerd, maar langs de andere kant is het dan weer net iets té sexy, té kinky of té meisjesachtig. Maar net deze dualiteit vind ik zo interessant. Je wordt uitgedaagd om iets onbekend in jezelf toe te laten…en dat kan echt bevrijdend werken.”

Dat de ontwerpster in het verleden werkte als costume designer voor film en toneel, zie je niet enkel in de artistieke look van haar ontwerpen maar ook in de manier waarop haar ontwerpen tot stand komen. Ze denkt niet in foto’s of poses, maar vooral in bewegend beeld. “Net zoals personages, komen lingerieontwerpen pas echt tot leven in een beweging. Tijdens de ontwerpfase heb ik dan ook steeds een bepaald scenario met één of meerdere muzes voor ogen. Ook daarom is ‘video’ in plaats van ‘foto’ voor mij de meest evidente & natuurlijke manier om mijn collecties voor te stellen.”

Geprikkeld? U kan de nieuwe collectie van dit Belgische lingeriemerk ontdekken in de tijdelijke winkel in Antwerpen (Hopland 10).

https://vimeo.com/359545060

Temporary store ‘JUDITH’
Hopland 10, 2000 Antwerpen
Van 05/10/2019 t.e.m 31/10/2019
www.judithlingerie.com