Pomuni laureaat Carrefour-uitdaging

Pomuni Carrefour

Communication / News / Retail

Pomuni CarrefourIn 2015 lanceerde de Carrefour Group zijn eerste internationale wedstrijd om leveranciers aan te zetten meer rekening te houden met de planeet. Deze eerste editie kende een groot succes en kreeg dus een vervolg in 2016. Nu was het de ‘Grote Uitdaging’ voor de leveranciers van Carrefour om de strijd aan te binden tegen voedselverspilling. Afgelopen juni heeft Carrefour België zijn producenten uitgenodigd om een bestaand initiatief te presenteren of te realiseren door zich in te schrijven voor dit thema. Uit de ontvangen projecten koos de jury Pomuni Trade, al meer dan 40 jaar leverancier van aardappels voor Carrefour, om België in Parijs te vertegenwoordigen.

Er werken zo’n 50 mensen in dit familiebedrijf, dat wordt geleid door Jos Muyshondt. Hij heeft een irrigatiesysteem voor de velden op punt laten stellen waarbij rekening wordt gehouden met de graad van dehydratatie van de aardappel.
De meting hiervan gebeurt via sondes in de grond. De irrigatie wordt automatisch in werking gesteld in functie van wat de aardappel nodig heeft. Door irrigatie wordt de groei van een aardappelplant op natuurlijke wijze beïnvloed, door op het ideale ogenblik de noodzakelijke voedingsstoffen toe te dienen. Zo levert de plant aardappelen die beantwoorden aan de eisen van de consument, zowel op vlak van smaakervaring als uitzicht. Zo vermijdt men verspilling bij het oogsten.

De onderneming werkt samen met specialisten om de irrigatie via automatische sondes, gevoed met zonnepanelen, te volgen. Met deze technologie kan de absorptie door de bodem geregeld worden via een GPRS-connectie en een App op de smartphone. Dit innoverend concept is een Belgisch unicum. Doel is om zo het waterverbruik te optimaliseren en zo op een veel duurzamere manier te kunnen werken.