We hebben maar 9% groene energie!

Wellicht zag u op 4 februari de advertentie in de krant: we hebben maar 9% groene energie! Daarom lanceerde mortierbrigade de #greydaychallenge voor Canvas. Een online format waar iedereen wordt uitgedaagd om mee te stressen voor het milieu via de batterij van zijn telefoon. We hebben slechts 9% groene energie in ons land. Stel je voor dat je maar 9% batterij op je smartphone zou hebben? Paniek! Met dat stress-gevoel willen we de urgentie aantonen om meer groene energie te hebben in België. De campagne speelt in op “low battery anxiety”, een fenomeen dat gaat over mensen die panikeren omdat de batterij van hun telefoon bijna op is.


De dagen voor 4 februari telden radiospots af naar Grey Day om exact te melden hoeveel dagen, uren, minuten en seconden groene energie we nog hadden. De top topical advertentie op Grey Day, 4 februari, toonde een lege batterij met een groen streepje in plaats van rood om aan te tonen dat onze groene energie op is.
Voor de volledigheid: Grey Day is de dag dat onze groene energie op is. We hebben 2 dagen groene energie meer dan vorig jaar...en dat is slecht nieuws. In 2018 viel Grey Day op 2 februari, dit jaar op 4 februari. Aan dit tempo zitten we pas over 227 jaar aan 100% hernieuwbare energie. Dat is pas rond het jaar 2245, veel dus te laat. In 2019 is België op ongeveer 9% procent gestrand, zo blijkt uit de laatste cijfers die ons land aan Europa heeft gerapporteerd. Amper 0,4 procent winst of nog geen anderhalve dag verder dan in 2016. De eerste dag dat we het zonder groene energie moeten stellen is nu 4 februari. De klimaatdoelstelling is, dat we in 2020 op 13% moeten zitten. Da’s nog 4% te gaan op 1 jaar! Er is dus nog wat werk aan de winkel.
CREDITS
Client: Canvas
Client contacts: Elisabeth Roelandt, Marjolijn Van Boxel, Bette Van den Briel, Michèle Valkenborghs
Agency: mortierbrigade
Creative Directors: Jens Mortier, Joost Berends, Philippe De Ceuster
Creatives: Danny Vissers, Ramin Afshar
Art Director : Girbe Bogaerts
Strategy: Dorien Mathijssen, Vincent d'Halluin
Producer: Anneleen Vande Voorde
PR Manager: Anne-Cécile Collignon
Studio/design : Vito Latorrata, Eva Goethals
Animatie: Jelle Stroo
Production Company: Max Pauwels
Director: Max Pauwels
Producer: Max Pauwels/ mortierbrigade
DOP: Ivo Nelis
Post-production: Visuals Internationals
Editor: Jonas Wellens - Visuals Internationals
Music: The wonderous stock music of the interweb.
Soundstudio: Free Stock.mp4
Animation: Visuals Internationals.
Responsable du développement commercial et marketing H/F - Réseau des Médias de proximité (FR)
APPEL A CANDIDATURES Le Réseau des Médias de proximité recrute un.e « Responsable […]
Corporate PR Account Manager Walkie Talkie
WALKIE TALKIE IS ON THE LOOKOUT FOR A CORPORATE PR ACCOUNT MANAGER WALKIE […]
Marketing and Admissions Director - The British School of Brussels
We’re looking for a Marketing & Admissions Director to join our amazing team at The […]
Customer Engagement Strategist - Christelijke Mutualiteit
Bedrijfsomschrijving Werken bij CM, is werken met goesting. Want bij CM heb je […]