LDV United en VLAM willen elke millennial aan de groenten

In 2019 lanceerde VLAM ‘Vegetables Are The New Sneakers’. Een campagne speciaal voor millennials om hen te bewijzen dat groenten zo easy, yummy, fresh en funky zijn als dat paar sneakers aan hun voeten. En daar gaan ze in 2020 een stap verder mee. De campagne, het werk van LDV United, gaat vanaf 13 april live in Vlaanderen en Duitsland.
Uit onderzoek blijkt dat 97% van de millennials te weinig groenten binnenkrijgt. Dat is letterlijk bijna iedereen. Dit komt omdat ze een ontzettend drukke sociale agenda hebben, omdat ze net een carrière opstarten en hier druk mee bezig zijn en omdat ze denken dat groenten te moeilijk zijn. Om deze redenen kiezen millennials vaak voor ‘gemakkelijk’ en ongezond eten. Maar dit bepaalt hun toekomstige eetpatroon en dat is gevaarlijk.
Met deze campagne wil VLAM niet met het vingertje wijzen. De missie is niet om te zeggen ‘eat your veggies’ zoals onze moeders dat altijd al, tot vervelens toe, hebben gezegd. Het uitgangspunt van de campagne is snackable entertaining content brengen die wél uitgekeken wordt. Dat zorgde er vorig jaar voor dat onze content van 20 seconden, die skippable is na 6 seconden, door ongeveer de helft van de kijkers werd uitgekeken zonder te skippen.
Dat de video’s worden uitgekeken komt voornamelijk door de vorm van de video’s. Deze zijn net iets anders dan we gewend zijn van een foodcampagne. Geen gewone receptvideo’s, geen ambachtelijke foto’s van producten. Het idee is om groenten voor te stellen als dat nieuwste paar sneakers die echt een ‘musthave’ zijn. Daardoor worden groenten plots een fashionitem. Ook dit jaar is de content weer zeer snackable, het zijn echt video’s waar je goesting van krijgt en die makkelijk te verteren zijn. Ze zijn voorbij voor je het weet en damn, waar komt plots die goesting in groenten vandaan?
“Het zijn andere tijden, de meesten van ons zitten nu thuis en die drukke agenda is volledig gecanceld. We merken dat mensen en dan vooral millennials nu meer tijd hebben om te koken en dat ook volop aan het doen zijn. Dat is goed nieuws! Met onze video’s willen we hen een handje helpen. En aantonen dat groenten makkelijk én yummy zijn,” aldus Marieken Maes, client director bij LDV United.
De campagne zal in totaal drie jaar lopen. Dit jaar lanceren VLAM en LDV United 15 nieuwe video’s die verspreid zullen worden in Vlaanderen en Duitsland (in Duitsland onder de noemer BVEO/Bundesvereinigung der Erzeugerorganisationen für Obst und Gemüse e.V). Alle video’s zijn terug te vinden op www.vegetablesarethenewsneakers.eu.
Credits
Client: VLAM
Agency: LDV United
Contact client: Thaïs Mees, Nele Van Avermaet
Account team: Marieken Maes, Sara Coppens
Strategy: Tomas Sweertvaegher, Lorien Verachtert
Creative direction: Dries De bruyn, Dennis Vandewalle
Creation: Zita Theunynck, Manon Penné, Vivienne Mak
Design: Jeffrey Uten, Sandra Wulfaert, Julie Van Reeth
Motion design: Niki Desiron
Film production: Bounce Rocks
Film & photography: BURP
Media agency: Initiative
Account Manager - D|M&S
Account Manager in Antwerpen Account Manager D|M&S Antwerpen D|M&S is een toonaangevend communicatiebureau […]
Creatieve Content Creator - D|M&S
Creatieve Content Creator in Antwerpen Wij zijn op zoek naar een creatieve Content […]
Account Executive - VRT en meer lokale media
Wil jij samen een maatschappelijk verschil maken in media? Werk je graag met […]
Accountmanager Creative Partnerships - VRT
Wil jij de juiste partners verbinden met de mooiste projecten voor maximale impact? […]