Radio 2 en BIVV samen tegen afleiding achter het stuur

Afleiding is, na overdreven snelheid en alcohol, de grootste oorzaak van ongevallen op de Belgische wegen. De populariteit van de gsm zorgt ervoor dat het een steeds groter wordend probleem in het verkeer is. Het BIVV en Radio 2 slaan daarom deze week de handen in elkaar om weggebruikers attent te maken op alle mogelijke aspecten en gevolgen van afleiding. Elke dag zal tijdens de programma's De inspecteur en De madammen ingezoomd worden op een ander aspect van het probleem.
Speciaal voor deze samenwerking met Radio 2 voerde het BIVV een experimenteel onderzoek uit om na te gaan op welke wijze mensen afgeleid worden door handenvrij bellen achter het stuur. De proefpersonen, waaronder Britt Van Marsenille van De madammen, moesten tussen De Pinte en Kruishoutem twee kort trajecten op de E17 afleggen. Ze kregen onderweg de ene keer een telefoontje, de andere keer niet. Door een eye-trackbril konden de onderzoekers nagaan waar de proefpersoon naar keek in beide situaties. Ze stelden vast dat de bestuurders tijdens het handenvrij bellen minder aandacht hadden voor relevante zaken in het verkeer zoals andere weggebruikers en verkeersborden. Tijdens het bellen keken ze 44% minder naar verkeersborden en 28% minder naar andere weggebruikers. Ook al is handenvrij bellen niet verboden volgens het verkeersreglement, heeft het dus wel een invloed op het gedrag in de wagen.
« Bij Radio 2 hebben wij heel betrokken luisteraars, die vaak reageren door te sms'en, te mailen of commentaar te posten op sociale media, » klinkt het bij Jan Knudde, nethoofd van Radio 2. « Dat is prima, want zo maken zij samen met ons de uitzending. Maar wij vinden die interactie geen risico waard. Achter het stuur laat je je hierdoor niet afleiden. En daarom zetten wij vol overtuiging onze schouders onder deze actieweek. »
https://www.youtube.com/watch?v=dMUNGA6hEtA
Account Manager - D|M&S
Account Manager in Antwerpen Account Manager D|M&S Antwerpen D|M&S is een toonaangevend communicatiebureau […]
Creatieve Content Creator - D|M&S
Creatieve Content Creator in Antwerpen Wij zijn op zoek naar een creatieve Content […]
Account Executive - VRT en meer lokale media
Wil jij samen een maatschappelijk verschil maken in media? Werk je graag met […]
Accountmanager Creative Partnerships - VRT
Wil jij de juiste partners verbinden met de mooiste projecten voor maximale impact? […]