Recordboete voor Google België na schending GDPR

De Belgische Gegevensbeschermingsautoriteit (GBA) heeft Google België een recordboete opgelegd van 600.000 euro. De reden? De internetgigant zou niet hebben voldaan aan de vraag van een klager om bepaalde zoekresultaten te verwijderen uit zijn zoekmachine.
Google had een verzoek gekregen van iemand ‘met een publieke functie’ om de aan zijn naam gekoppelde zoekresultaten te verwijderen. Het ging meer bepaald om verwijzingen naar banden met een politieke partij en om verwijzingen naar een pesterijklacht.
Google weigerde de zoekresultaten te wissen. Over de artikels met betrekking tot de politieke partij gaf de GBA Google gelijk, omdat de informatie in het algemeen belang was, maar over de andere artikels oordeelde de GBA dat Google nalatig was, aangezien het bedrijf over de bewijzen beschikte dat de informatie verouderd en irrelevant was. Het is de hoogste boete die de Gegevensbeschermingsautoriteit tot nu toe oplegde.

Senior Designer - VML
Who We Are VML is a global creative company that combines brand experience, […]

Sales Account Manager - Efluenz
Over Efluenz Na onze groei in België en Frankrijk breiden we uit naar […]

Marketeer (campagnes en activaties) - Belorta
Marketeer (campagnes en activaties) Van briefing tot activatie: jij brengt campagnes voor BelOrta […]

PR- en communicatiemarketeer - Belorta
PR- en communicatiemarketeer Van persbericht tot social post: jij zorgt dat de juiste […]




