The Hive is eerste digital valley van Gent

Gent is een bruisende co-working space rijker met The Hive, een bijzondere bijenkorf waar digitale bedrijven gedijen in een positieve vibe en creatieve samenwerking, op een steenworp van de Dampoort en zijn station. Momenteel is zowat 75% van de capaciteit benut door vijf bedrijven: Lodestar/AGX, Duval Union Consulting, Cloudstar, Nomeo, Nanex en Shine Blue. Ze zijn actief in consulting, online maatwerk, domeinnamen en webhosting. Het samenhokken biedt diverse voordelen voor de aanwezige bedrijven: je kunt als bedrijf vlot schakelen tijdens drukke periodes (met stagiairs en freelancers), je hoeft je niet te bekommeren om de diverse faciliteiten en er is de kans tot samenwerking, sowieso al iets waarvoor digitale bedrijven vaak te vinden zijn. In de toekomst zijn ook bijvoorbeeld gemeenschappelijke workshops mogelijk.
Het initiatief komt van de Gentse entrepreneur David Bintein, die er zelf ook resideert met zijn eigen hybride creatief webbureau Lodestar/AGX Digital. Hij zette een aantrekkelijke nieuwbouw van 600 m² neer met veel open ruimtes, natuurlijk binnenvallend licht en hoge glaspartijen. De nieuwbouw beantwoordt ook aan alle bouwtechnische, energetische en esthetische normen, tevens voorzien met een state of the art-domotica. Een tuin en veel groen zorgen voor een rustgevend effect.

David Bintein
“De idee van The Hive is om een mix van ervaren topbedrijven, scale-ups, start-ups en eenmansbedrijfjes uit de digitale sector samen te brengen in één digitale hub, al dan niet met het oog op creatieve en innovatieve synergie of losse samenwerkingen. Iedereen heeft wel een specialiteit of knowhow en iedereen helpt of stimuleert elkaar vooruit, formeel of informeel. Hoofdzaak is dat al die kleine en middelgrote bedrijven zich nu 100% kunnen concentreren op hun digitale core business,” aldus David Bintein. De ‘bewoners’ hoeven immers geen tijd te verliezen met aansluitingsgedoe voor nutsvoorzieningen of netwerk, het zoeken naar tijdelijke extra m², onderhoud en herstellingen, copier & printer, logistieke aanvoer van koffie, drank, fruit... Alles zit in een forfaitair pakket aan een ‘all inclusive’ prijs. Voor vaste huurders zijn er vaste werkplekken met afsluitbare deuren; losse flexwerkplekken worden betaald naar gebruik (beurtenkaart of specifieke periodes). Op dit moment zijn er een veertigtal gebruikers, verspreid over de vijf bedrijven die er vast resideren, aangevuld met freelancers. Er is in totaal plaats voor een goede vijftig personen, zegt David Bintein.
Ook Jo Caudron, co-founder van Duval Union Consulting, weet waarom hij sedert april in The Hive huist: “In de diverse stadia van het digitale hub-concept werd ik regelmatig om advies gevraagd door David Bintein, een goede vriend overigens, waardoor ik me ook steeds meer ‘betrokken’ voelde. Want ik zag hoe goed het eindresultaat en de mix van troeven zou worden: een zeer functioneel gebouw in een groene omgeving, een aangename lichtinval voor een stimulerende werksfeer, een goede bereikbaarheid… Voor mijn eigen team had ik sowieso een Gentse thuishaven nodig. Normaliter gaan wij altijd zelf naar de klant, maar dit gebouw en dit concept zullen wij onze klanten met plezier laten ontdekken." Synergie met andere bedrijven uit The Hive leidde overigens al tot gemeenschappelijke offertes bij klanten.
Account Manager - D|M&S
Account Manager in Antwerpen Account Manager D|M&S Antwerpen D|M&S is een toonaangevend communicatiebureau […]
Creatieve Content Creator - D|M&S
Creatieve Content Creator in Antwerpen Wij zijn op zoek naar een creatieve Content […]
Account Executive - VRT en meer lokale media
Wil jij samen een maatschappelijk verschil maken in media? Werk je graag met […]
Accountmanager Creative Partnerships - VRT
Wil jij de juiste partners verbinden met de mooiste projecten voor maximale impact? […]