AIR X LEEFMILIEU BRUSSEL: EEN CAMPAGNE MET NATUURLIJKE SCHOONHEID

Niemand durft het tegendeel te beweren: Brussel bruist van bronnen waar iedere Brusselaar op z’n eigen manier gretig gebruik van maakt. We voelen ons zodanig thuis dat je bijna zou geloven dat de stad van ons is, maar dat is niet zo. Of toch, niet alleen van ons. Want Brussel behoort ook tot een pak andere vreemde vogels toe: bewoners met armen uit vleugels en stengels.
Met zo’n 793 geregistreerde plantensoorten en 48 geïdentificeerde zoogdiersoorten is er geen twijfel mogelijk: ook de natuur tiert welig in Brussel. Zo wordt Brussel zelfs een "natuurstad" genoemd.
Om het belang van de zorg voor deze natuurstad te onderstrepen, lanceren Air en Leefmilieu Brussels een nieuwe communicatiecampagne. Het doel? Brusselaars laten kennismaken met renature.brussels, een nieuw referentieplatform voor natuurgerelateerde thema’s in het Brussels Gewest. De intentie was om een verhaal te creëren en te verspreiden rond de natuurstad als aangename en gunstige horizon voor alle Brusselaars. De campagne heeft een duidelijke boodschap: "We moeten de stad leren delen met andere Brusselse inwoners: de fauna en flora."
Die boodschap wordt geïllustreerd in drie campagnebeelden: een vogel die rolschaatst, een plant die op de bus wacht en een kikker en een bloem die fietsen. Het zijn drie beelden waarin mensen samen met plant en dier van Brussel genieten. In deze visuals hebben Air en Leefmilieu Brussel besloten om de fauna en flora te vermenselijken. Zo willen ze mensen laten beseffen dat fauna en flora net zo belangrijk zijn als mensen en daarom net zoveel ruimte verdienen.
De visuals combineren een vleugje realiteit van fotograaf Edouard Valette met een vleugje verbeelding van drie Brusselse illustratoren: Petrouchkaka studio, Jeanne Kiviger & Ophélie Lhuire. Ze worden gebruikt voor OOH, DOOH, banners, landingspagina's, sociale media posts en niet te vergeten; tram wraps.
De campagnelijn ‘Brussel, zo natuurlijk schoon’ nodigt uit om Brussel te delen met iedereen die haar mooi maakt, of ze nu poten, bloemblaadjes, takken of vleugels hebben.
Credits
Client : Bruxelles Environnement
Client contact: Romuald Arbe, Mara Cavelier
Agency : AIR Creative Council
Strategic Planner : Michelle Defooz
Client Manager : Georgia Vandenberghen
Account Executive : Eva Closset
Creatives : Edouard Coune, Arnaud Bailly, Anouk Lemm, Marie Paris
Copywriter : Marie Paris & Pieter Decanniere
Head of Craft : Christophe Liekens
Graphic Design : Aurélie Prestigiacomo
Motion Design : Boris Delire
Illustratrices : Petrouchkaka studio, Jeanne Kiviger, Ophélie Lhuire
Productrice : Bérengère Lurquin
Photographe : Edouard Valette
Assistant photographie : Studio Tsawa (Samir Dari)
Media : Mediabrands
Contact Media : Aline Da Silva Santos, Charlotte Goethals, Caroline Vanderbecq, Malorie Mekoun
Marketing and Admissions Director - The British School of Brussels
We’re looking for a Marketing & Admissions Director to join our amazing team at The […]
Customer Engagement Strategist - Christelijke Mutualiteit
Bedrijfsomschrijving Werken bij CM, is werken met goesting. Want bij CM heb je […]
Account Manager - RMB
Wij zijn op zoek naar een Account Manager Wij zoeken een Account Manager […]
Sales Manager Digital Solutions - Ads & Data
We zijn namelijk opzoek naar een Sales Manager Digital Solutions. Ads & Data, de […]